/ Publikované/Blog

 • »Aj v malej dedine pri Ukrajine sa dajú robiť kšefty

   

  Je až neuveriteľné, čo všetko sa dá objaviť v šuflíkoch takého malého obecného účtovníctva - napríklad obce východného Slovenska

 • »Klientelizmus v Žiline? Poslanec NR SR Choma zamestnáva svojho asistenta aj na radnici !

   

  850 Eur mesačne posielajú Žilinčania Františkovi Holešovi za poradenstvo, ktoré poskytuje Igorovi Chomovi od roku 2013. Keďže primátorovi  je zároveň i asistentom v národnej rade, do peňaženky mu smeruje ďalších 1500 Eur mesačne.

 • »Juraj Blanár odmietol verejne diskutovať o podozrivom CT

   

  Županovi sme adresovali pozvanie do verejného duelu s Miroslavom Beblavý. Odmietol prísť. Vraj pracujeme pre OĽANO.

   

 • »Poslanec čelí útokom za to, že kontroloval nákup limuzíny

 • »Prečo primátor Igor Choma ruší Audi za 80 tisíc- Eur?

   

  Dnes mi prišiel list z Úradu pre verejné obstarávanie. Šalamúnsky sa vyhli odpovedi na moje zásadné otázky - či pri obstarávaní bol porušený zákon, alebo iné predpisy. 

 • »Radničné noviny zavádzajú Žilinčanov. Úmyselne ?

  Autori Radničných novín  zverejnili stanovisko prokurátora ku kauze autoumyvárky Strážov. K citácii prokurátora o odložení podnetu noviny pridali rafinované konštatovanie.  Podľa nich zo stanoviska vyplýva, že mesto Žilina  konalo v súlade s územným plánom a neporušilo žiaden zákon.  

 • »Primátor Žiliny obetoval vlastných obyvateľov

   

  Nie je ľahké pre Igora Chomu priznať chybu vlastného úradníka, ak hrozí mestu súdny spor s hrozbou finančnej škody. Rozhodol sa preto obhajovať konflikt so zákonom, obetovať osud obyvateľov.

 • »Pre kauzu Litpovský Ján prišiel o miesto šéf eurofondov v Žiline

   

  Osudnou sa mu stala druhá správa (dodatok) o kontrole skupiny z ministerstva pôdohospodárstva (z júla 2015), ktorá  opakovane potvrdila závažné pochybenia v oblasti neoprávneného nakladania s verejnými zdrojmi pri rekonštrukcii námestia v Liptovskom Jáne. 

 • »Podnikateľom, ktorí korumpujú a kradnú sa rozpadajú rodiny, cítia sa sami !

   

  Každý kto korumpuje, kradne, podpláca  smeruje neskôr k reálnemu rozpadu svojej rodiny, k úzkosti, k strate pokoja. To všetko sa  udeje preto, že si vybral,  konal a žil v princípe  rozkladu. V jednom z mnohých princípov, ktoré fungujú mimo nášej vôle, či vedomia. 

 • »Milan Blaho: Kauza Váhostav skončila, veci sa dajú meniť len v politike

   

  Bezmocnosť bol najväčší fenomén, ktorý hýbal chlapmi dopredu a ktorý ich spojil proti molochovi celého systému. Podnikatelia  dobre vedeli, že to, čo sa deje, je obrovský podvod za asistencie štátnej moci, ktorá svojou nečinnosťou prilievala olej do ohňa.

 • »Obecní poslanci stopli biznis prokurátorovej manželke a synovi

   

  Žilinská advokátska kancelária stihla od nového roka pár stoviek zarobiť. Niečo pristálo na účte, podstatnú časť platieb ale poslanci zastavili, keď zmluvu o právnej pomoci v týchto dňoch zrušili.

 • »Bývalý šéf úradu práce prihral kšeft za 22 tisíc rodine krajského prokurátora

   

  Starosta Rosiny Jozef Machyna ešte nedávno  šéfoval žilinskému úradu práce. V posledným komunálnych voľbách uspel na miesto starostu malej obce pri Žiline. 22. druhý deň v novej funkcii, v prvý deň  po Novom roku (v piatok)  -podpisuje zmluvu o právnej pomoci v skrytosti, bez vedomia poslancov a zastupiteľstva.

 • »Žilinčania pochovali transparentnosť

   

  Ešte nenastal čas, keď noví a mladí politici zmenia svet a my začneme veriť, že boj proti korupcii začina mať dobré a tuhé základy. Lebo tento zápas stojí a padá na vôli, ochote a sile mať čisté vzťahy a ísť s kožou na trh.  

 • »Zúfalí veritelia Váhostavu sa spájajú. Píšu Kiskovi !

   

  Obraciame sa na Vás v stave hlbokej krivdy a ujmy, ktorú pociťujeme a zároveň prežívame v súvislosti s riadenou reštrukturalizáciou firmy Váhostav ... Považujeme ju za podvod páchaný na nás, našich zamestnancoch, rodinách, v konečnom dôsledku aj štáte ...

 • »Liptovský Ján nechce pravdu, my ju opäť pripomíname !

   

  Prišli sme na Litptov medzi miestnych a postavili sa pred starostu, poslancov i pred  ľudí a hovorili nahlas o tom, ako im firma Molior Group "kvalitne" zrekonštruovala námestie v Liptovskom Jáne a ešte kvalitnejšie zinkasovala peniaze. Dva roky sa venujeme eurofondovej kauze, sledujeme ju a pracujeme na nej o niečo kratšie ako polícia. 

 • »Nechcú, aby sme im videli do gágora !

   

  Proti korupcii veríme, že kto má odvahu ( kandidáti na primátorov, starostov, poslancov) - po slovensky "GULE" - postaviť sa k otázkam financovania kampane pravdivo a čestne, u toho je potom záruka, že obstojí aj po zvolení do verejnej funkcie a odolá nástrahám, ktoré prípadne prídu.

 • »Primátor Choma a stranícky klientelizmus

   

  Kritériom rozhodnutí nie sú záujmy samosprávy  a občianske a verejné záujmy,  ale farba straníckej kravaty. A mne je ľúto všetkým tých primátorov a starostov, ktorí nemajú v skrini červenú. Sú odkázaní na vlastnú pomoc.

 • »Prokurátor,sluha svojho pána?

   

  V Rímskej ríši označovali prokurátorom otroka spravujúceho súkromný majetok svojho patróna. Podľa dnešných poučiek ide o zástupcu štátu, ktorý chráni jeho záujmy na prospech verejného blaha. Zo skúsenosti novinárky hovorím toto. Žijeme časy starého Ríma.

 • »Ako sa dá za štátne znehodnotiť národná kultúrna pamiatka

   

  Znalecký posudok vypracovaný nezávislým českým znalcom potvrdil: Radenov dom v Čičmanoch je pokrytý drevom, ktorý môzu hodiť rovno do pece !

 • »Boj s korupciou nevyhráme, ak nebudeme "maličkí "

   

  Nedávno som bola v Bratislave  na konferencii. Pozvali ma. Mala som povedať niečo z praxe. Vytiahla som prípad,  ktorému sa už dlhšie venujeme  v OZ Proti korupcii (www.protikorupcii.sk).

 • »Podnikajú bez úplatkov a sú úspešní. Na Slovensku !

   

  Slová žilinských podnikateľov : Ak pristúpi podnikateľ na obchod podmienený korupčnou ponukou, výsledok takéhoto biznisu sa v budúcnosti obráti proti nemu. 

 • »Zarážajúca koncovka lúpeže v sociálnej poisťovni

   

  Ulúpili dennú tržbu. Spoluzodpovedná pracovnícia za prevoz nekrytého obnosu je dnes riaditeľka.

 • »Korupcia metastázuje krajinou, je Slovensko ešte kresťanské?

   

  Ponúkam úvahu pre všetkých, ktorí sa hlásime k  Ježišovmu evanjeliu.


   
 • »Prvé protikorupčné divadielko

  Spôsobov ako bojovať s korupciou nie je veľa. Jednou z možností je pokus zmeniť myslenie a prístup človeka. Aj preto sa OZ Proti korupcii rozhodlo osloviť najmenšieho diváka príbehom o malom školákovi Maxovi.

   
 • »Otázky Ľuba Bechného županovi

   

  Čo by sa stalo, pán župan, keby tentoraz žiarivý príklad transparentnosti neprišiel z tých "lepších" pravicových strán, ale vyšiel by s ním poslanec SMERU ?

 • »Skúsme o verejnej kontrole, pán župan !

   

  Ťažká paľba sa strhla po tom, čo som zverejnila neochotu žilinského župana Juraja Blanára podeliť sa o podrobnosti financovania volebnej kampane. Najvplyvnejšieho muža kraja asi príspevok znepokojil. Pravdepodobne po prvý krát sa stal blogerom na sme. sk.

 • »Výdavky župana na kampaň

   

  Najvplyvnejší muž v Žilinskom samosprávnom kraji odmietol sprístupniť údaje Občianskeho združeniu Proti korupcii.

   
 • »Naša ľahostajnosť

   Na Slovensku niet  moci - verejnej sily, ktorá by dokázala drancovanie zastaviť.

   
 • »Pumpár

   

  Po Čadci sa širi šuškanda. Jozef Vražel,  bývalý šéf radnice,  postavil pri Rakovej benzínovú pumpu. 

 • »Odmietol korupciu v cirkvi

   

  Potom, čo sa Lepold Jablonský verejne angažoval v kauze Bezák - ho Ján Orosch, vtedajší pomocný biskup, nepotvrdil v úrade  exorcistu.

   
 • »Pán minister Jahnátek, však nezametú u "vás" kauzu pod koberec!

   

  Rekonštrukcii námestia v Liptovskom Jáne venujeme už niekoľko mesiacov. V projekte lietajú tisíce Eur !

   

/ Správy z médií

 

www.sme.sk