/ Kauzy/Témy/ Liptovský Ján/Do hry vstúpilo ministerstvo pôdohospodárstva

 

Úrad verejného obstarávania sme požiadali  opakovane o zrušenie verejného obstarávania - neúspešne.  Napriek tomu, že boli dôvody na zrušenie verejnej súťaže, UVO nevydalo k prípadu žiadne stanovisko. 

 

Do hry vstúpilo ministerstvo pôdohospodárstva, ktoré sa podujalo v Liptovskom Jáne na oficiálnu kontrolu. Zistienia boli  veselé. Zistili  hrubé porušenia hospodárneho nakladania  s verejnými prostriedkami pri rekonštrukcii námestia v Liptovskom Jáne.  Zrátali, že 138 tisíc EUR vyfaktúrovala dodávateľská firma ( Molior Group) neoprávnene.

 

Akonáhle se sa dozvedelio výsledkoch kontroly,  žiadali sme o sprístupnenie  správy na základe Zákona o slobodnom prístupe k informáciám. Rok sme nedokázali žiadnym spôsobom správu získať. Čitaj tu: 

 

 

http://tuchynova.blog.sme.sk/c/346519/pan-minister-jahnatek-vsak-nezametu-u-vas-kauzu-pod-koberec.html

 

 

 

 

 

Z ministerstva pôdohospodárstva nám opakovane odpisovali, že správa  stále nie je dokončená. My sme však zo svojich zdrojov vedeli, že protokol je už mesiace uzavretý. Odmietali nám správu vydať, aj keď sme požiadali o ňu v inom mene. Na rad prišla pomoc od Martina Daňa. Zobral kameru a išlo sa na ministerstvo. Správa nakoniec prišla. Pozri video:

 

https://www.youtube.com/watch?v=GB88a8yB8y4

 

 

 

 

 

 

Napriek tomu, že oficiálny kontrólny orgán (ministerstvo pôdohospodárstva) zistilo hrubé porušenie nakladania s  verejnými zdrojm, polícia do dnešného dňa ( 8.12.2014) nedokázala vzniesť obvinenie, údajne preto, že ministerstvo  oficiálne nepriznalo, že mu vznikla škoda.  

 

Podľa našich informácii má kauza "zahučať" do stratena. Starosta Juraj Filo priznal, že sa chystá vypracovanie nového posudku, výsledky kontroly obec spochybňuje.  Ten by mal preukázať, že výsledky ministerskej kontroly sú zavádzajúce. 

 

 

 

 

/ Správy z médií

 

www.sme.sk