Korupcia na SPF

Kauzy/Témy/Korupcia na SPF

 

 

Tento obsah vznikol na základe podpory projektu Strážca  transparentnosti a demokracie v oblasti správy verejných zdrojov. Bol podporený sumou 74.677,80 € z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009 – 2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu  Strážca transparentnosti a demokracie v oblasti správy verejných zdrojov je  Rozvoj advokačných a watch-dogových aktivít.

 
 
 
 • »Štátny úradník Jozef Dúbravka pyká za zločin preberania úplatku

   

  Je to definitívne ! Najvyšší súd Slovenskej republiky potvrdil rozsudok Špecializovaného súdu v Banskej Bystrici, ktorý rozhodol, že Jozef Dúbravka, bývalý šéf SPF v Žiline uplácal a korumpoval. Dostal tri roky za mrežami, trest mu ale odložili na tri roky ako  podmienečný. 

 • »Exriaditeľ SPF dostal za úplatok podmienku

   

  Päťdesiatosemročný Jozef D. zo Žiliny pôsobil ako riaditeľ na regionálnom odbore Slovenského pozemkového fondu. Za vybavenie bežnej žiadosti mal žiadať tisíceurový úplatok. Súd mu v utorok 19. novembra vymeral trest.

 • »Ďalšie odročené pojednávanie v kauze preberania úplatku na žilinskom SPF !

   

  Môže sa verejnosť domnievať, že  obžalovaný - bývalý riaditeľ  SPF, ktorého obvinili z preberania úplatku,  sa vyhýba súdnemu procesu?  Môže. Žilinské noviny sa totiž s obvineným stretli počas jeho  PN-ky mimo domu. Práve choroba mala byť podľa špeciálneho súdu prekážkou v hlavnom pojednávaní.

   

 • »Člen OZ Proti korupcii bude svedčiť proti politickému nominantovi

   

  Súdnu žalobu za trestný čin preberania úplatku má na krku bývalý žilinský šéf Slovenského pozemkového fondu. Podal ju špeciálny prokurátor  v marci tohto roku. 1. pojednávanie bolo naplánované na 9. mája na Špeciálnom súde v Banskej Bystrici. Týžden pred začiatok súd odročili pre chorobu advokáta obžalovaného.

 • »Žilinského šéfa sl.pozemkového fondu obvinili z brania úplatku

   

  Vyšetrovateľ úradu boja proti korupcii obvinil z brania úplatku Jozefa D., zamestnanca Slovenského pozemkového fondu (SPF). Úplatok mal žiadať a prevziať za vybavenie bežnej žiadosti podanej na regionálnom odbore SPF v Žiline. Išlo o 1000 eur.


   

/ Správy z médií

 

www.sme.sk