Štátny úradník Jozef Dúbravka pyká za zločin preberania úplatku

Kauzy/Témy/ Korupcia na SPF/Štátny úradník Jozef Dúbravka pyká za zločin preberania úplatku

 

Je to definitívne ! Najvyšší súd Slovenskej republiky potvrdil rozsudok Špecializovaného súdu v Banskej Bystrici, ktorý rozhodol, že Jozef Dúbravka, bývalý šéf SPF v Žiline uplácal a korumpoval. Dostal tri roky za mrežami, trest mu ale odložili na tri roky ako  podmienečný. 

 

Jozef Dúbravka (na fotke)  sa nesmie uchádzať 3 roky o žiadnu verejnú funkciu a musí strpieť nad sebou probačný dohľad. Zaplatil pokutu 3000 Eur.

 

Ide o jednu z mála úplatkárskych káuz, ktorú sa na Slovensku podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Najvyšší súd potvrdil rozhodnutie Špecializovaného súdu v Banskej Bystrici, ktorým je bývalý šéf Slovenského pozemkového fondu v Žiline Jozef Dúbravka uznaný vinným zo zločinu prijímania úplatku.

 

Prípad sa podarilo dotiahnuť  vďaka aktivite Jána Marosza – policajného agenta, ktorý sa rozhodol ísť do rizika a spolupracoval s políciou. Vďaka jeho svedectvu a nasadeniu sa podarilo prichytiť bývalého šéfa Slovenského pozemkového fondu v Žiline Jozefa Dúbravku priamo pri preberaní úplatku.  Ján Marosz sa neskôr stal členom Občianskeho združenia Proti korupcii.

 

Jozef Dúbravka si  v roku 2012 vypýtal úplatok, takzvané všimné od Jána Márosza v hodnote 1000 Eur za to, že mal  z pozície svojej funkcie vybaviť uprednostnenie žiadosti o zriedenie vecného bremena trvalých inžinierskych sietí a odkúpenie parcely od SFP  vo výmere 26 m2.

 

 

Prečítajte si rozsudok Najvyššieho súdu SR:

/userfiles/files/DUBRAVKA Jozef VII 2 Gv 63 12-2(2).pdf

 

 

/ Správy z médií

 

www.sme.sk