/ Kauzy/Témy/ŽSK/ Voľby 2013

 

Tento obsah vznikol na základe podpory projektu Strážca  transparentnosti a demokracie v oblasti správy verejných zdrojov. Bol podporený sumou 74.677,80 € z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009 – 2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu  Strážca transparentnosti a demokracie v oblasti správy verejných zdrojov je  Rozvoj advokačných a watch-dogových aktivít.

 

 

 

 

 

Do volieb vyšších územných celkov (2013) v rámci Žilinského samosprávneho kraja kandidovali na župana dvaja verejní činitelia: Juraj Blanár za SMER (v tom čase úradujúci župan) a Miroslav Mikolášik za KDH, (poslanec Európskeho parlamentu).

 

Obidovoch pánov sme v mene verejnosti požiadali o zverejnenie podrobností ohľadom financovania volebnej kampane. Ako prvého sme oslovili víťaza volieb - Juraja Blanára.  Z úradu Žilinského samosprávneho kraja sme dostali nasledovnú odpoveď.

 

 

 

 

 

Županovi  Blanárovi sme následne adresovali požiadavku ako súkromnej osobe. Tu je odpoveď.

 

 

 

K rozhodnutiu Juraja Blanára neinformovať verejnosť o financovaní sme vyjadrili názor v rámci blogov, viac sa dočitate na našej stránke: http://www.protikorupcii.sk/?blogy,102 

 

 

 

Miroslav Mikolášik k prodobnostiach o financovaní kampane poslal nasledovné informácie:

 

 

 

 

 

/ Správy z médií

 

www.sme.sk